Neden cimnastik ve neden Olimpik Akademi?

Basit bir istatistikle konuşmak gerekirse, öğrencilerimizin büyük çoğunluğunu küçük yaş grupları (3-6) yaş oluşturmaktadır. Bu çocuklarımızın başlangıç olarak koşma, düşme ve kalkma, yuvarlanma, denge sağlama ve diğer temel motorik beceriler konusunda eğitimleri tamamlanır. Bunların ardından çeviklikleri, güçleri ve hareketlere ilişkin bilgi seviyeleri ilerledikçe daha üst düzey çalışmalara yönlendirilmeye başlarlar. Gerekli sabır gösterildiğinde, bilimsel otoritelerin de öngördüğü gibi, esneklik günden güne, kuvvet aydan aya ve dayanıklılık da yıldan yıla ciddi ölçüde gelişecektir.

Cimnastikte çalışma süreci içerisinde öğrenciler antrenöründen komut almayı, salonu ve aletlerin kullanılışını, çalışma sistemine ve kurallara uymayı, disipline olmayı, grup içerisinde sırasını korumayı, sorumluluk almayı, paylaşmayı, arkadaşlarına saygı duymayı ve sosyalleşmeyi öğrenir. Zaman ilerledikçe çocuğun kuvvetinin ve esnekliğinin artmasının yanı sıra, fiziksel görünüş, postür, beslenme ve uyku düzeni, özgüven, “bedensel zeka” kullanımındaki değişimler veli tarafından açıkça farkedilebilecek düzeye erişir. Özellikle beslenme ve bir takım kötü alışkanlıklar (yemek yememe, yemek seçme, tırnak yeme, diş fırçalamama, bedensel temizliğe önem göstermeme, sosyal problemler vb.) konusunda, antrenörler tarafından öğrencilere telkinler verilerek günlük hayattaki davranışlarda da düzenleme sağlanır.

Herşeyden önemlisi, bir çocuğun küçük yaşlardan itibaren belli bir dönem cimnastikte sporcu disiplini alması bile, ona ilerideki yaşantısının her noktasında bir avantaj olarak geri dönecektir. Bunun temellerinin atılması adına, velilerimizin düzenli ve disiplinli bir şekilde derslere devam etmeleri ve bu konuda gösterdikleri gayretler takdire şayandır.

Olimpik Akademi Cimnastik bünyesinde eğitim alan öğrenciler, profesyonel dizayn edilmiş salonlarda alanında uzman eğitim kadrosu tarafından, hem disiplin içerisinde hem de eğlenceli ve samimi bir tavırla çalıştırılırlar. Gruptaki öğrenci sayısı maksimum 10 olarak belirlenmiştir, ancak bu sayıda artma olduğunda mutlaka ikinci bir antrenör gruba eşlik eder. Olimpik Akademi'de öğrenciler asla kendi hallerine bırakılmaz, aileleri bilgilendirilir ve karşılıklı durum değerlendirmesi yapılır. Ayrıca eğitim süreklidir, yaz kış devam eder. Profesyonel ekibimiz, aklınıza takılan herhangi bir konudda size yardımcı olmaya hazırdır.