Hakkımızda

Hakkımızda

Türkiye’nin 4-12 yaş aralığına hitap eden en büyük ve en kapsamlı cimnastik salonu Olimpik Akademi Cimnastik Spor Kulübü’ne hoşgeldiniz! Salonlarımız ve malzemelerimiz tamamen ilgili yaş gruplarının ihtiyaçlarını kapsayacak biçimde dizayn edilmiştir. Öncelikli hedefimiz ise çocukların temel motorik becerilerini geliştirmek ve hoş vakit geçirmelerini sağlamaktır.

Olimpik Akademi Cimnastik Spor Kulübü, 2007 yılında Dikmen'de Artistik Cimnastik Bayan Milli Takım Antrenörleri Hasan KAVAK ve Munise TUNA ile eğitimlerine başlamıştır. Bunları 2012 yılında Kazım Karabekir, 2015 yılında Şaşmaz, 2017 yılında Mamak ve 2018 yılında İstanbul Yolu şubelerinin açılışı izlemiştir. Onlarca antrenörü ve yüzlerce öğrencisi ile Olimpik Akademi, sürekli büyümekte olan bir ailedir.

Olimpik Akademi, şu an aktif olarak Ankara ilinde Kazım Karabekir (merkez şube, 2350 m2), İstanbul Yolu (2000 m2) ve Mamak (1350 m2) şubelerinde faaliyet göstermektedir. Salonlarımızda, 4-12 yaş aralığındaki çocukların cimnastik eğitimi konusunda ihtiyaç duyacağı her çeşit malzeme yer almaktadır. Çocuklar, işinde uzman antrenörler tarafından, güvenli ve samimi bir ortamda yetiştirilmektedir.


YERLİ CİMNASTİK MALZEMELERİ İMALATINDAKİ KONUMUMUZ

Kataloğumuzda göreceğiniz her ürün, Olimpik Akademi Cimnastik Kulübü salonlarında kullanılmakta olan ürünlerdir. Ekibimizin 30 yılı aşkın tecrübeleriyle, yurtdışındaki materyaller ve eğitim yöntemleri üzerine yaptığı ince gözlemler de hesaba katılarak oluşturulmuş geniş ürün yelpazemiz sürekli revize edilmektedir. Ürün tasarımlarımızda, öğrencilerimizin teknikleri uygulama anlamında yaşadıkları genel sıkıntılar göz önüne alınmış ve bunları giderme yoluna gidilmiştir. İlk hedefimiz ise temel motorik becerileri geliştirmek ve vücut farkındalığını artırmaktır. Malzemelerimizin her biri salonlarımızda test edilmektedir; dolayısıyla sizlere en iyisini sunmak için çok çalışıyoruz. Unutmayınız, her çocuk özeldir ve kendine uygun bir çalışma ortamını hakeder. Sonuç olarak, sizlerin kreatif dokunuşları ile bu malzemeler her yaş grubuna ve niteliğe uygun müthiş birer istasyona dönüştürülebilir!

Bir salonda kullanılan malzemelerin çeşitliliği kadar, fiziksel nitelikleri de önem arzetmektedir. Örneğin, 5 yaşında bir çocuğun kullanacağı takla minderiyle 15 yaşında bir çocuğun kullanacağı takla minderi aynı özelliklere sahip olamaz. Bu kritik nokta baz alınarak düşünüldüğünde, bir ürünün varyasyonlarında değişik sertliklere (dansite) sahip süngerler kullanmak gerekmektedir. Deneyimli ekibimiz, bu durumu göz önünde bulundurarak tasarımlarımızda 18-32 dansite arası sertliklere sahip süngerleri tercih etmişlerdir.

Ürünlerimiz şu anda yurtdışındaki firmaların ürünleriyle hem kalite hem de fiyat açısından rekabet etmektedir. Üstelik %100 yerli üretim olmaları da ülkemizin bu sektördeki imajı bakımından bir ayrıcalıktır. Dolayısıyla onları yıllarca beğenerek ve ilk günkü kalitesini muhafaza ederek kullabileceğinizin garantisini veriyoruz.

Sağlıkla ve sporla kalmanız dileklerimizle..

                             Hasan KAVAK
(Artistik Cimnastik Bayan Milli Takım Antrenörü)