Sorular | Neden Olimpik Akademi?

Neden Olimpik Akademi?

Olimpik Akademi Cimnastik Spor Kulübü

Baş antrenörümüz Munise TUNA ve Antrenör Hasan KAVAK ile 2007 yılında spor kulübümüz kurulmuştur. Kuruluşumuzdan bu yana çalışmalarımız düzenli olarak devam etmektedir. Cimnastik Milli Takım Antrenörü Munise TUNA, Milli Takıma onlarca sporcu yetiştirmiştir. Halen, spor kulübümüzün amaçları doğrultusunda emek sarfetmektedir.

Olimpik akademi 2008 yılında ilk yarışmacı sporcularını müsabakalara çıkararak, gelecekteki başarılarına ilk günlerden kendini hazırlamıştır. 2008'den günümüze onlarca yarışmaya sporcularımız katılmış, katıldıkları bütün müsabakalarda da büyük başarılar elde etmiştir.

Çalışmalarımız hafta içi her gün 6 saat sürmektedir. Bazen haftada 6 gün yada 7 gün antrenmanlar yapılmaktadır. Profesyonel anlamda sporcu yetiştirmek için bütün günü çalışmalara ayırmak, müsabakalardan müsabakalara koşmak, çocukların bütün ihtiyaçlarına karşılık vermek, maddi ihtiyaçlarını karşılamak vb. bir çok sıkıntıya göğüs gererek çalışmaları devam ettirmek, ciddi anlamda bir özveri gerektirir.

Bununla birlikte, başarı elde etmiş bütün kulüplere büyük saygı duymaktayız. Destek alamayan, maddi ve manevi özveride bulunan tüm antrenörlerin de kendilerini bu işe adayarak çalışmalarına hayran kalmaktayız.

Spor okullarından yetenekli sporcular seçilerek yarışmacı gruplar oluşturulmaktadır, alt yapıda hazır ögrenciler oluşturup temeli daha güçlü destekleyerek, alttan gelen yeni öğrenciler Milli Takım düzeyine kadar çalıştırılır. Bunun dışında sporcu yetiştirmek imkansız bir yaklaşımdır.